FINDIKLI KURABİYELER

Bayram yaklaşıyor herkesi bir telaştır aldı.Bayram yaklaşırken duyulan o tatlı heyecan acaba havalar nasıl olacak,kar yapacak mı endişesine bıraktı.Kar yağdı yağmasına ama şimdi de inşallah daha fazla yağmaz dedirtiyor.Neyse her şey olacağına varıyor sonuçta.Kızım ‘anne köye gidelim bakalım bayram gelmiş mi’ diyor ya işte bıcırığımdan duyduğum bu en safiyane sözler beni mutlulukla gülümsetiyor.Bayramları yine herzaman olduğu gibi en çok çocuklar seviyor.Ben de şimdiden herkesin bayramını kutluyorum.

FINDIKLI KURABİYELER

Bayramda genle misafirlere ikrama yakışır bir kurabiye tarifim var şimdi. Porselen Demlik Çay Saatleri 8’in yeni ev sahibi sevgili keskinlininmutfağı.Çok iyi bir evsahipliği yapacağına hiç kuşkum yok.Ayşeciğim sana kolaylıklar diliyorum.

Tarifimiz için gereken malzemelerimiz şunlar:

1 pk.oda sıcaklığında margarin,1 çay bardağı çekilmiş fındık,2 yemek kaşığı şeker,1 pk.vanilya,1 tatlı kaşığı tarçın ve aldığı kadar un.

Malzemelerimizden yumuşak bir hamur yapıyoruz ve oldukça küçük parçalar koparıp minik toplar yapıyoruz.Cevizden az daha iri olursa iyi olur.Toplarımız bitince fırını 180 derecede ısıtıp kurabiyelerimizi fırına veriyoruz.Bu arada göz kararı 2-3 yemek kaşığı şekerle tarçını karıştırıyoruz.Fırından çıkan kurabiyeleri sıcağı sıcağına bu karışıma buluyoruz ve servis tabağına alıyoruz.Ben dahil yiyen herkesin tadı damağında kaldı.Kesinlikle yapmanızı öneririm.

Şöyle demli sıcacık bir çay ve sobanın karşısında iyi bir filmle iyi bir atıştırmalık olur.AFİYET OLSUUUN..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !